SKLEP W TRAKCIE BUDOWY!

Vitosol 300-T SP3B – wysokowydajny kolektor słoneczny

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 0,10 zł 0.10
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 7B72-87163

Opis

Vitosol 300-T SP3B – wysokowydajny kolektor. Zapewniający najwyższe bezpieczeństwo eksploatacji, rurowy kolektor próżniowy typu heat pipe (rurka cieplna) z automatycznym odłączaniem termicznym.

Zalety:

Bardzo wysoka moc dzięki rurom próżniowym ze szkła antyrefleksyjnego

Większa moc dzięki obracanym rurom

Stale wysoka moc bez ryzyka zanieczyszczenia

Prosty i szybki montaż

Przez kombinację kolektorów słonecznych z inną wytwornicą ciepła można z reguły uzyskać dla takiej instalacji grzewczej klasę efektywności energetycznej A+ (jako etykieta zestawu urządzeń).

Wyjątkowo duża trwałość

Kolektor rurowy Vitosol 300-T SP3B spełnia najwyższe wymogi w zakresie efektywności i bezpieczeństwa. Zapewniając ponadprzeciętny uzysk solarny, kolektor ten jest najwydajniejszym tego typu urządzeniem w asortymencie firmy Viessmann.

Rury próżniowe ze szkła antyrefleksyjnego i wykorzystanie bardzo wysokiej jakości materiałów gwarantują uzyskanie najwyższych parametrów eksploatacyjnych. Przyczynia się do tego także bardzo skuteczna izolacja cieplna obudowy, wykonana z pianki z żywicy melaminowej.

Wysokie bezpieczeństwo eksploatacji dzięki odłączaniu termicznemu
Niewielka ilość cieczy w kolektorze i automatyczne odłączanie termiczne zapewniają wyjątkowo wysokie bezpieczeństwo eksploatacji. Dzięki temu kolektor Vitosol 300-T SP3B jest polecany także do instalacji z czasowo obniżonym odbiorem ciepła (np. w szkołach).

W celu przekazania maksymalnej ilości ciepła kondensatory są w całości otoczone dwururowym wymiennikiem ciepła Duotec. Wyjątkowo dobrze odbiera on ciepło i przekazuje je do przepływającego czynnika grzewczego.

Zasada heat pipe
W przypadku zasady heat pipe (rurki cieplnej) czynnik solarny nie przepływa bezpośrednio przez rury. Zamiast tego czynnik grzewczy zmienia w rurce cieplnej stan skupienia na gazowy i za pośrednictwem dwururowego wymiennika ciepła Duotec oddaje ciepło czynnikowi solarnemu.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony